Projekt: Tolerantná reštaurácia

Tolerantnú reštauráciu som vymyslela presne zarovno s blogom Tolerantná kuchárka. Musel prejsť ale rok a pol, kým som sa dostala k realizácii tohto prvého postu. Veľmi dlho som rozmýšľala, ako tento projekt vlastne poňať, mala som milión komplikovaných nápadov. No a napokon som sa rozhodla začať v čo najjednoduchšom móde a síce tak, že vám budem priebežne dávať odporúčania na reštaurácie, bistrá, kaviarne a hotely, jednoducho gastroprevádzky, kde dbajú na ľudí s potravinovými obmedzeniami a ponúkajú alternatívy bez lepku, mlieka, prípadne vajca, orechov a podobne.

Mám pocit, že za dva roky, počas ktorých som tento problém musela riešiť, sa v reštauráciách na Slovensku toho veľa posunulo smerom k lepšiemu a ja sama by som na začiatku svojich patálií s potravinovými intoleranciami takéto tipy uvítala.

Nebudem sa snažiť hodnotiť úroveň kvality podávaného jedla, pretože v tom sa veľmi nevyznám, chuť je zas subjektívna. Budem vám prinášať len tipy v štýle – tam a tam vám spravia bezlepkovú pizzu bez syra, alebo vegánsku čokoládovú zmrzlinu. Tiež asi vynechám tému histamín, nakoľko ide o komplikovanú a individuálnu problematiku a v tomto smere si musí asi každý nájsť sám, čo mu vyhovuje. Prípadne vám odporúčam sledovať instagramový profil kamošky histaminičky Pati z blogu hitjezdravozit.sk, ktorá dáva tipy na miesta, kam sa chodí najesť.

No a tiež rada uvítam vaše tipy na gastro zariadenia, v ktorých vy, potravinoví alergici máte dobré skúsenosti a myslíte si, že by sa o nich mali dozvedieť aj ostatní 🙂